FnS - Anime Szerepjáték

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Segítség a játékkal kapcsolatban

    Reia
    Reia


    Hozzászólások száma : 66
    Join date : 2011. Oct. 29.
    Tartózkodási hely : Ribāshiti

    Segítség a játékkal kapcsolatban Empty Segítség a játékkal kapcsolatban

    Témanyitás  Reia Szomb. Okt. 29, 2011 6:26 am

    Egy kis segítség, azok számára, akik ezelőtt még nem játszottak hasonló fórumos szerepjátékkal.

    Első lépések:
    1. Legelső lépésként regisztrálj azon a néven, amit majd a karaktered visel.
    2. Figyelmesen olvasd el (akár kétszer is) a szabályzat pontokat.
    3. Válaszd ki a karaktered faját. (A választható fajok pontban minden fajnak külön leírtuk a magyarázatát.)
    4. Ehhez mérten válasz avatárt, és rakd be. (Profil -> Avatar -> Tallózás, majd elküld)
    5. Írj egy szép és színvonalas előtörténetet. A fajonként különböző előtörténet mintákat megtaláljátok a karakter kategóriában. A témába a karakteretek teljes neve kerüljön.
    6. Ha az Adminok elfogadták (csakis akkor ha elfogadták) az előtörténetedet, kezdheted is a játékot.

    Példa a játékmenetre:
    (helyszín: pl.: Karu kastély - Udvar)

    Misaki: A kora reggeli sétákat mindig is imádtam, és most, hogy tavaszodik, a cseresznyefák virágban, a fű zöld és a madarak örömdallamba kezdtek, még csodálatosabb volt a táj. Lassan lépdelve átsétáltam a kis patak feletti hídon, egyenesen a szentély felé tartva. Még mindig a selyem hálóingem volt rajtam, és csak reménykedni tudtam abban, hogy egy árva lélek sem vesz majd észre. A szentélyhez érve kiszemeltem magamnak a megfelelő helyet egy kis reggeli meditációhoz. Közelebb érve a szentélyhez, egy mély, de kellemes hangra lettem figyelmes. A kíváncsiságom ezúttal is legyőzött, és a hang irányába eredtem. A férfi, aki háttal nekem térdelt a földön, tenyerét a földhöz érintette, de nem ez volt a legérdekesebb. Azonnal egy fa mögé suhantam, hogy a férfi véletlenül se vegyen észre. Hangosan kántált valami imafélét. A teste körül pedig megjelent egy zöld burok. Minél erősebben koncentrált annál erősebb és nagyobb lett a burok. Tágra nyílt szemekkel figyeltem - amint rájöttem, hogy ki is ő valójában - a
    föld elem harcosát.

    (Erre a férfi, Akihiro válaszol)

    Éreztem, ahogyan az energia egyre nagyobb és nagyobb erőre tesz szert, és a burok erősödik. Minden egyes porcikám beleremegett az érzésbe, és mélyen magamba szívtam a friss föld szagát. Most szükségem volt az erőre. Amikor éppen végeztem volna egy apró, ember által észlelhetetlen hangra lettem figyelmes, ami egyenest a hátam mögül érkezett. Elmosolyodtam, mikor megéreztem egy tündér jelenlétét, és megszakítottam a föld és a köztem lévő kapcsolatot.
    - Mi hozott ide ilyen korai órában, tündér? - Kérdeztem lassan felé fordítva a fejem.

    (Erre pedig Misaki válaszol)

    Ahogy megszűnt a burok, a harcos pedig hirtelen hozzám szólt, megijedtem. Annyira megijedtem, hogy egy másodpercig nem fogtam fel a helyzetemet. Az istenért, Misaki! Előtted áll egy harcos! Csinálj már valamit! Ahogy végigsuhantak ezek a gondolatok a fejemben, azonnal cselekedtem. Előrelódulva térdre borultam a harcos előtt, majd meghajoltam, persze arról alaposan megfelejtkezve, hogy még mindig hálóingben vagyok.
    - Kérlek bocsáss meg! - Remek! Most tegeztem le az uralkodóm, aki egy karlendítéssel elintézhet. - Izé... Uram, bocsásson meg amiért ön után leselkedtem. Csak friss levegőt akartam szívni, és amikor kiértem ide, észrevettem önt és... - Miközben megpróbáltam tisztesség teljesen beszélni a földet bámultam, a testem pedig reszketett. Nem tehettem róla, még a légytől is képes vagyok becsinálni.

    (És erre itt egy újabb válasz Akihirotól)

    Meglepetésemre a fiatal lány elém vetődött, és bűnbocsánat után sóvárogva térdelt előttem. Alaposan végigmértem a lány. Gyönyörű hosszú haj, bájos arc, és ami nem kerültette el a tekintetem az a lány gyönyörű alakja. Mint a többi tündér, ez a fiatal lány is gyönyörű volt. Felnevettem, majd megérintettem a lány karját, mire ő először összerezzent, majd még lejjebb sütötte a szemét. Tudtam, hogy az érintésem hatására - ha csak egy másodpercre is - a lány érezte a föld hatalmas erejét, és lelki szemeivel látta szépségét.
    - Nincs szükség bocsánatkérésre. Csupán egy harcos vagyok, nem foglak rögtön megkövezni. - Nevettem fel, majd felsegítettem a földről.


    Erre pedig majd Miskai válaszol, utána ismét Akihiro és így tovább, mindaddig, míg az egyik fél elmegy, vagy egy másik nem érkezik.

    Amennyiben nem csak két játékos játszik egymással, hanem három vagy annál több, állítsatok fel egy sorrendet, pl.: Misaki, Akihiro, Sayuri stb... Ez addig tartson míg az egyik fél elmegy, vagy egy másik nem csatlakozik. Erre szükség van az átláthatóság érdekében, különben kavarodás lesz.

    Az egész játék lényege tehát egy karakter egyéniségének megformálása. Ez egy kitalált világ, szóval ha összetűzésbe keverednek a karakterek, nem lesz ennek következménye a való életben. Ne féljetek kipróbálni dolgokat. Mint a való életben, úgy a játékban is szükség van perpatvarokra, szerelemre, megcsalásra, boldogságra, haragra, gyilkolásra és minden egyéb dologra. Attól, hogy az egyik játékos egy gyűlöletre méltó, nem éppen kedvesnek mondható karaktert hozott létre, és a karaktere nem szívleli a te karakteredet, attól még a játékvezető nem föltétlenül ilyen, csupán csak a karaktere jellemét próbálja alakítani.

    Ahogy azt már a szabályzatba is beleírtuk, a helyváltoztatásod a következő módon jelöld: /.../ Tehát ha mondjuk éppen a belvárosban tartózkodsz, de el szeretnéd hagyni ezt a játékteret, és mondjuk a Karu kastélyba szeretnél eljutni így jelöld.
    Amennyiben a kastély bármely másik részébe szeretnél eljutni, azt írd be az írásjelek közé.
    Ezt mindig a postok végére írjátok!
    ...Miután Sayuri elment, és egyedül maradtam, úgy döntöttem, hogy magam is visszavonulok, így felemelkedve a magasba visszarepültem a kastélyba.
    < Karu kastély - Udvar>


    Kérünk titeket, hogy szép és színvonalas postokat rakjatok föl az oldalra. A halmozott helyesírási hibákért bannolhatunk(kitiltás), ami minimum egy nap. Ha megkérhetünk, ne menjetek 5-6 soros szépen megfogalmazott válaszok alá.

    Még egy dolog, amit érdemes tudni, de ezt már az szabályzatban is említettük: a szerepjátékban nem kell alkalmazkodni a való világhoz. Ha a valóságban például süt a nap, attól a szerepjáték világában még eshet a hó, vagy az eső. Mivel az emberek általában nappal játszanak, de a játékban a vámpírok csak éjszaka mozoghatnak, nyugodtan írhatod, hogy éjszaka van.

    Amennyiben még mindig nem érted a játék lényegét, nem tudod hol kezdj neki, vagy számodra nem elég pontos a segítség, nyugodtan tedd föl kérdésed a hírek és kérdések pontban, vagy küldj Privát Üzenetet (PM) az adminisztrátoroknak.

    Azért vagyunk, hogy segítsünk, szóval nyugodtan fordulj hozzánk, segítünk amiben csak tudunk!

      Pontos idő: Pént. Okt. 18, 2024 12:29 am